Silesia Krynica, Krynica Zdrój
Przyjazd:
Wyjazd:
Liczba osób
 • 1 osoba
 • 2 osoby
 • 3 osoby
 • 4 osoby
 • 5 osób
 • 6 osób
Przyjazd:
Wyjazd:
Liczba osób
 • 1 osoba
 • 2 osoby
 • 3 osoby
 • 4 osoby
 • 5 osób
 • 6 osób

Turnusy rehabilitacyjne w górach

 1. Strona główna
 2. Turnusy rehabilitacyjne w górach

Turnusy Rehabilitacyjne w Krynicy-Zdroju. Który wybrać i jak go zorganizować?

Organizujemy turnusy rehabilitacyjne w górach pełnopłatne oraz dofinansowywane przez PFRON. 

Posiadamy status ORGANIZATORA TURNUSÓW  - OR/12/0004/23 ważny do: 07.02.2026 r., jak również WPIS DO REJESTRU Ośrodków, w których realizowane są turnusy rehabilitacyjne - OD/12/0009/21 ważny do : 05.03.2024r.

KLIKNIJ I SPRAWDŹ - Turnusy rehabilitacyjne 

POBIERZ ULOTKĘ W WERSJI PDF

Nie możesz pozwolić sobie na 14-dniowy turnus rehabilitacyjny - zapraszamy do zapoznania się z naszym krótszym pobytem rehabilitacyjnym z zabiegami

Kliknij i sprawdź  krótszy pobyt rehabilitacyjny

Wyjazd na turnus rehabilitacyjny to ważny etap powrotu do zdrowia, a także wzmocnienia organizmu i odpoczynku! Podczas 2-tygodniowego turnusu w Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji Silesia Pacjenci doświadczają aż 30 leczniczych zabiegów. Bogata oferta zabiegowa łączy się z atrakcyjnym usytuowaniem w Krynicy-Zdroju, gdzie skorzystać można z leczniczego działania wód mineralnych, czystego górskiego powietrza i dostępności natury. Dlaczego warto przyjechać na turnus rehabilitacyjny do Silesii oraz jak zorganizować turnusy z dofinansowaniem PFRON? Tłumaczymy krok po kroku!

Turnusy zdrowotne to połączenie aktywnej rehabilitacji z przyjemnym wypoczynkiem i rekreacją. Zostały przygotowane z myślą o osobach posiadających orzeczenie o niepełnosprawności, a także o tych, które chcą wesprzeć swoje zdrowie lub wrócić do aktywności po przebytych urazach bądź wypadkach. 2-tygodniowy turnus wypełniają zabiegi lecznicze dobrane do potrzeb Pacjenta, aktywności fizyczne pomagające mu wrócić do zdrowia oraz pakiet różnorodnych rozrywek.

Staramy się stworzyć klimat ciepła i spokoju, gdyż wierzymy, że ukojenie psychiczne prowadzi do poprawy zdrowia. Personel to ludzie doświadczeni i kompetentni, w każdej chwili chętni do pomocy. Serdecznie zapraszamy na profesjonalnie przygotowane turnusy rehabilitacyjne z basenem krytym - jednym z największych w Krynicy-Zdroju (20 metrów długości) z wyjątkowym widokiem na Górę Parkową!

DIETY w ramach turnusu rehabilitacyjnego realizowane są wyłącznie NA ZLECENIE LEKARZA (wpisane w kartę zabiegową). 

W przypadku zainteresowania proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy, celem ustalenia szczegółów współpracy.

Małgorzata Karcz – kierownik turnusów rehabilitacyjnych
Tel. kom. 888 622 345, tel. (18) 4777 572, (18) 4712838 w. 286, 
E-mail : malgorzatakarcz@silesiakrynica.pl

Kto może skorzystać z dofinansowania PFRON na turnus rehabilitacyjny i jak to zrobić?

Silesia Krynica to ośrodek wypoczynkowo-leczniczy oferujący turnusy rehabilitacyjne, odpowiadające na wszystkie potrzeby osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. W naszym Centrum organizujemy turnusy rehabilitacyjne pełnopłatne oraz dofinansowywane przez PFRON. W ich trakcie, dzięki zajęciom oraz rehabilitacji z użyciem nowoczesnej aparatury, wspieramy powrót Gości do zdrowia i znakomitej formy.

W trakcie 14-dniowego turnusu rehabilitacyjnego w górach, gwarantujemy aż 30 leczniczych zabiegów, w tym 20 zabiegów fizyko i hydroterapii oraz codzienną gimnastykę poranną. Wszystkie z nich wykonywane są przez doświadczoną kadrę rehabilitacyjną, która z empatią dba o Gości i odpowiada na ich potrzeby.

Istnieją 2 możliwości skorzystania z turnusu rehabilitacyjnego w górach w Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji Silesia:

 • Korzystając z dofinansowania PFRON.
 • Wybierając się na turnus na własną rękę.

Warunki korzystania z dofinansowania z PFRON

Przyjrzyjmy się pierwszej opcji: kto może skorzystać z dofinansowania na turnus rehabilitacyjny z PFRON? Osoby niepełnosprawne, które posiadają ważne orzeczenie o niepełnosprawności. Dodatkowo, muszą one spełnić kilka warunków, a mianowicie:

 • posiadać wniosek lekarza prowadzącego ze skierowaniem na turnus rehabilitacyjny,
 • wybrać ośrodek, który posiada aktualny wpis do rejestru ośrodków (Silesia Krynica naturalnie spełnia ten warunek!),
 • spełniać konkretne kryterium dochodowe, a także złożyć oficjalne oświadczenie, że przeciętny miesięczny dochód, podzielony przez liczbę osób we wspólnym gospodarstwie domowym, obliczony za kwartał poprzedzający miesiąc złożenia wniosku, nie przekracza kwoty: 50% przeciętnego wynagrodzenia na osobę we wspólnym gospodarstwie domowym, lub 65% przeciętnego wynagrodzenia w przypadku osoby samotnej.

Ubiegając się o dofinansowanie, należy zgłosić się do jednego z centrum pomocy: PCPRu (Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie) lub MOPSu (Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej), gdzie można otrzymać wniosek o przyznanie dofinansowania ze środków PFRON oraz wniosek o skierowanie na turnus rehabilitacyjny, które powinien wypełnić lekarz. Jakie dokumenty należy złożyć wraz z wnioskiem? Kopię orzeczenia o niepełnosprawności oraz wniosek lekarza o skierowanie na turnus. Wypełnione dokumenty można złożyć bezpośrednio lub przez opiekuna.

Bardzo ważną informacją jest, że osoba niepełnosprawna może skorzystać z dofinansowania PFRON na turnus rehabilitacyjny raz w roku.

 

 

Najczęściej zadawane pytania

 

 • Po co potrzebne jest orzeczenie o niepełnosprawności?
  Do wystawienia faktury: osoby posiadające orzeczenie mają wystawiona fakturę na turnus rehabilitacyjny (zwolniOny VAT) osoby nie posiadające orzeczenia mają fakturę na pobyt rehabilitacyjny (8% Vat).
 • Dlaczego osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności muszą płacić opłatę klimatyczną?
  W Krynicy-Zdroju z opłaty klimatycznej zwolnione są tylko i wyłącznie osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności na narząd wzroku.
 • Jakie dokumenty należy zabrać ze sobą przyjeżdżając na turnus?
  Osoby przyjeżdżające prywatnie na turnus nie muszą przywozić ze sobą żadnych dokumentów, natomiast polecane jest zabranie ze sobą dokumentacji medycznej (o przebytych chorobach), gdyż pomogą one przy prawidłowej diagnozie zabiegów.
 • Czy należy zrobić jakieś dodatkowe badania przed przyjazdem na turnus?
  Nie ma takiej konieczności.
 • Czy koszt turnusu dla osób pełnopłatnych i korzystających z dofinansowania ze środków PFRON jest taki sam?
  Koszt turnusu jest taki sam.
 • Czy w ramach kosztów turnusu 14-dniowego mogą przyjechać dwie osoby na 7-dni?
  Niestety, nie ma takiej możliwości.
 • Kiedy po przyjeździe do Ośrodka odbywa się konsultacja lekarska?
  Konsultacja odbywa się w pierwszy - dzień przyjazdu.
 • W jakie dni i w jakich godzinach realizowane są zabiegi?
  Zabiegi realizowane są od poniedziałku do soboty (włącznie) w godz: 7 - 15.
 • Czy wszystkie zabiegi realizowane są na miejscu?
  Tak, szczycimy się kompleksową bazą rehabilitacyjno-wypoczynkową, która umożliwia nam wykonywanie wszystkich zabiegów w naszym ośrodku.
 • Czy sobota również jest dniem zabiegowym?
  Tak.
 • Czy jedna osoba może korzystać z zabiegów drugiej osoby (mąż za żonę)?
  Nie ma takiej możliwości.
 • Czy lekarz może wystawić osobie korzystającej z turnusu zwolnienie lekarskie?
  Nie.

Turnus rehabilitacyjny w górach? Same zalety!

Wyjazd na 2-tygodniowy turnus rehabilitacyjny to przyjemność dla ciała i umysłu, gdy trafi się do dobrego miejsca, oferującego ciekawe możliwości wypoczynku. Idealnym pomysłem jest wybór polskich, przepięknych gór. Wśród plusów spędzenia turnusu rehabilitacyjnego w górskiej okolicy są:

 • Czyste górskie powietrze – zdecydowanie zdrowsze niż w miastach i miasteczkach. W górach można oddychać swobodnie, delektując się czystym powietrzem! To również świetny sposób na regenerację płuc.
 • Bliskość pięknej przyrody – gęste lasy, krystalicznie czyste strumienie i nietknięte cywilizacją miejsca. W ich otoczeniu odpoczywa się jeszcze przyjemniej.
 • Zachwycające krajobrazy – zapierające dech w piersi widoki na grzbiety gór, towarzyszą wszystkim odwiedzającym Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji Silesia.
 • Wiele ścieżek spacerowych i rowerowych – dopasowanych do różnego stopnia trudności oraz aktywności.
 • Regionalne atrakcje – w Krynicy-Zdroju ich zdecydowanie nie brakuje! Poza atrakcjami regionu, Silesia Krynica oferuje zorganizowane spotkania towarzyskie oraz wycieczki autokarowe po przepięknej okolicy.

Aktywność na świeżym powietrzu podczas turnusu rehabilitacyjnego w górach sprzyja relaksowi i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Wybór ośrodka wypoczynkowego w górach ma jeszcze jedną zaletę, która dla wielu osób jest bardzo istotna: często panuje tam spokojniejsza, luźniejsza i bardziej kameralna atmosfera niż w popularnych nadmorskich kurortach.

Atrakcje i zalety turnusu rehabilitacyjnego w Krynicy-Zdroju

Krynica-Zdrój to jedna z najbardziej znanych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce. To zasługa słynnego, leczniczego działania miejscowych wód mineralnych, górskiego powietrza i pięknych krajobrazów. Miasto jest wyjątkowo malowniczo położone: otaczają je wzgórza Góry Parkowej, Krzyżowej i Jaworzyny Krynickiej. Wśród najpopularniejszych atrakcji, za które cenią Krynicę-Zdrój nasi Goście turnusów rehabilitacyjnych, są:

 • Pijalnia Główna na krynickim deptaku – można w niej spróbować najsłynniejszych krynickich wód leczniczych, takich jak: Zdrój Główny, Jan, Zuber, Słotwinka i Tadeusz. Turnus to wyjątkowa okazja, by korzystać z ich dobroczynnego działania przez 2 tygodnie.
 • Góra Parkowa – to szczyt o wysokości 742 m n.p.m., znajdujący się praktycznie w centrum Krynicy-Zdroju. Można na nią wejść spacerem lub wjechać w kilka minut dzięki pierwszej w Polsce kolei linowo-terenowej!
 • Wieża Widokowa – najwyższa drewniana wieża widokowa w Polsce, z której rozpościerają się przepiękne widoki na Beskid Sądecki oraz Niski.
 • Znakomite ścieżki spacerowe – różnorodność tras spacerowych to ogromna zaleta Krynicy-Zdroju. Każdego dnia można odkrywać kolejne urocze zakamarki tej miejscowości.
 • Muzeum Nikifora Krynickiego – obowiązkowy punkt turystyczny dla entuzjastów sztuki! Nikifor Krynicki, a właściwie Epifaniusz Drowniak jest jedną z najbardziej znanych osobowości pochodzących z Krynicy.
 • Krynickie Trasy Rowerowe – ścieżkami pięknej przyrody można podążać również na rowerze! Silesia Krynica jest przygotowana na przyjęcie Gości lubiących ten rodzaj aktywności i umożliwia wypożyczanie rowerów.

Nasze Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji Silesia znajduje się w zacisznej okolicy w Krynicy-Zdroju, blisko lasu i natury, a równocześnie na odległość spaceru od urokliwego Parku Zdrojowego i innych, ciekawych atrakcji. Dzięki temu korzystanie z uroków tej uzdrowiskowej miejscowości jest możliwe dla absolutnie każdego.

Dlaczego warto wybrać turnus rehabilitacyjny z basenem?

W zdrowym ciele, zdrowy duch! Ruch w basenie ma dobroczynny wpływ na organizm osób w każdym wieku! Ćwiczenia w basenie krytym nie obciążają stawów, więc są świetne nawet dla osób, które potrzebują lżejszego wysiłku fizycznego. Mają pozytywny wpływ na przyspieszenie metabolizmu, spalanie tkanki tłuszczowej a także… na lepsze samopoczucie.

Gimnastyka w basenie jest znakomitym urozmaiceniem wszystkich turnusów rehabilitacyjnych. Basen kryty w Silesia Krynica jest przystosowany do różnorodnych aktywności, a oferowane formy ćwiczeń są popularnym sposobem rehabilitacji, również po kontuzjach stawu. Regularne pływanie pozytywnie wpływa na pobudzenie krążenia i zwiększenie pojemności płuc, dlatego wyjścia na basen kryty w Krynicy-Zdroju są polecane również osobom po przebytych zawałach.

 

 

Nasz basen kryty to bezpieczny obiekt sportowy, w którym każdy, niezależnie od możliwości, może wzmocnić swoje ciało. Dodatkowo rozpościera się z niego wyjątkowy widok na góry. Spędzanie czasu w basenie w Silesii Krynica to idealny sposób na relaks i świetną zabawę! W połączeniu z dobroczynnym wpływem na ciało, mięśnie, organizm oraz samopoczucie, wybór turnusu rehabilitacyjnego z basenem jest najlepszą możliwością. Same spacery w wodzie pozytywnie wpływają na odpoczynek całego ciała.

 

 

Pobyty rehabilitacyjne bez dofinansowania – opcja dla każdego!

Dla osób, które chcą wybrać się na pełnopłatny pobyt rehabilitacyjny – mamy świetną propozycję! W Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji Silesia przygotowaliśmy pobyty rehabilitacyjne z zabiegami (nie tylko dla seniorów), który łączy najważniejsze zalety turnusu rehabilitacyjnego: lecznicze zabiegi, aktywności fizyczne oraz pakiet rozrywek. To trwający 7 dni wypoczynek, który zapewnia regenerację i powrót sił witalnych.

Pobyt rehabilitacyjny z zabiegami w Silesii Krynica to czas prawdziwego relaksu! W jego trakcie można doświadczyć intensywnego programu zabiegowego z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury (2 zabiegi dziennie w każdy dzień zabiegowy). Istnieje również możliwość skorzystania z karnetów na kurację pitną wodami mineralnymi.

Dla lubiących aktywne spędzanie czasu zapewniony jest dostęp do krytego basenu pływackiego oraz siłowni, a także strefy rozrywki, gdzie znajdują się: bilard, tenis stołowy, stoły do gier karcianych, gry planszowe. Goście pakietu odnowy biologicznej w Silesii mogą też nieodpłatnie korzystać z sauny! Relaks jest gwarantowany.

Pobyt rehabilitacyjny z zabiegami zachowuje standard turnusu rehabilitacyjnego, a w jego ofertę włączona jest również opieka pielęgniarska. Termin takiego pobytu leczniczego może być dopasowany do Państwa potrzeb oraz preferencji! W jego trakcie zapewnione jest oczywiście pełne wyżywienie: 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad oraz kolacja w formie bufetu szwedzkiego).

Wykorzystując lecznicze działanie miejscowych wód mineralnych, czystego górskiego powietrza i usytuowanie w zacisznej okolicy, blisko lasu i natury, stworzyliśmy Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji SILESIA w Krynicy-Zdroju, w którym przy użyciu nowoczesnej aparatury pomagamy naszym Gościom wrócić do zdrowia i formy. 

Lokalizacja

w sercu krynicy

ul. Pułaskiego 71/1
33-380 Krynica Zdrój

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, Serwis wykorzystuje pliki cookies zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat celu ich używania oraz możliwość zmian ustawień plików cookies znajdują się w Polityce prywatności.
Klikając AKCEPTUJĘ WSZYSTKIE, wyrażasz zgodę na korzystanie z technologii takich jak cookies i na przetwarzanie przez Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji, Agnieszka Tomaszewska-Ostrowska, Pułaskiego 71/1, 33-380, Krynica Zdrój Twoich danych osobowych zbieranych w Internecie, takich jak adresy IP i identyfikatory plików cookie, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). Zmiany ustawień plików cookies możesz dokonać w ustawieniach.

Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności
Pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony

Pliki cookies niezbędne do działania usług dostępnych na stronie internetowej, umożliwiające przeglądanie ofert, dokonywanie rezerwacji, wspierające mechanizmy bezpieczeństwa m.in: uwierzytelnianie użytkowników i wykrywanie nadużyć.

Pliki cookies analityczne

Pliki cookies umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania przez użytkownika ze strony internetowej w celu optymalizacji jej funkcjonowania, oraz dostosowania do oczekiwań użytkownika,

Pliki cookies marketingowe

Pliki cookies umożliwiające wyświetlanie użytkownikowi treści marketingowych dostosowanych do jego preferencji, oraz kierowanie do niego powiadomień o ofertach marketingowych odpowiadających jego zainteresowaniom, obejmujących informacje dotyczące produktów i usług administratora strony i podmiotów trzecich.

Twoje preferencje nie zostały jeszcze zapisane