Silesia Krynica, Krynica Zdrój
Przyjazd:
Wyjazd:
Liczba osób
  • 1 osoba
  • 2 osoby
  • 3 osoby
  • 4 osoby
  • 5 osób
  • 6 osób

Turnusy rehabilitacyjne dla amazonek

  1. Strona główna
  2. Turnusy rehabilitacyjne
  3. Turnusy rehabilitacyjne dla amazonek

W całej Polsce działa około 200 klubów Amazonek zrzeszających kobiety, które - wskutek zmian nowotworowych w piersi - przeszły zabieg mastektomii. W trudnym procesie rekonwalescencji szczególnie ważna jest ich solidarność. Istotnym etapem w trakcie powrotu do pełnej sprawności są również turnusy rehabilitacyjne. Czego oczekiwać od takiego wyjazdu i na co zwrócić uwagę?

 

Jeśli czytasz ten tekst, prawdopodobnie jesteś jedną z Amazonek lub znasz kobietę, która przeszła mastektomię. Zabieg usunięcia piersi, wykonywany w wyniku zmian nowotworowych, przeprowadza się u wielu kobiet w Polsce. Jest on (bezpośrednio poważnym) wskazaniem do rehabilitacji. Amazonki to współczesne bohaterki, które zmagają się z traumatycznym przeżyciem. Na szczęście mogą skorzystać z profesjonalnego wsparcia i rehabilitacji, która pomaga w szybszym powrocie do sprawności. 

Turnusy rehabilitacyjne dla Amazonek - dlaczego są takie ważne?

Rehabilitacja to istotny element nie tylko powrotu do sprawności fizycznej, ale też wsparcia w zaktywizowaniu do życia społecznego oraz zwiększeniu psychicznego komfortu. W trakcie turnusów oferowane są specjalistyczne zabiegi fizykoterapii, wspólnie z towarzyskimi spotkaniami i odpoczynkiem na łonie natury, które pomagają w rekonwalescencji. 

 

Turnusy rehabilitacyjne dla Amazonek są szczególnie istotne, gdyż pomagają im podnieść jakość życia, zapobiec poważnym powikłaniom i szybciej powrócić do codziennej aktywności. Amazonki potrzebują kompleksowego leczenia, fizycznego i psychicznego wsparcia od otoczenia, by zaakceptować pooperacyjne zmiany. 

 

Poprawa sprawności fizycznej dzięki rehabilitacji

 

Bez wątpienia najistotniejszym komponentem turnusów dla Amazonek jest fizykoterapia. Pomaga eliminować obrzęki pooperacyjne, zwiększać zakres ruchu w stawie barkowym i wspierać poprawę zmian postawy, wynikających z operacji usunięcia piersi. Kolejnym pozytywnym aspektem jest poprawa krążenia krwi po tej stronie ciała, w której wykonany był zabieg.

 

Właśnie po to, by osiągnąć te pozytywne zmiany, został stworzony pakiet “Amazonki - Rehabilitacja ma różowe okulary” oferowany przez Silesia w pięknej Krynicy-Zdrój. Opiera się na dedykowanych zabiegach oraz ćwiczeniach, dobranych indywidualnie po konsultacji z kadrą medyczną w ten sposób, by odpowiednio wpłynąć na sprawność i samopoczucie kobiet po mastektomii. 

 

Podczas pełnych 6 dni zabiegowych w Silesi Krynica Amazonki korzystają ze specjalnie przygotowanego programu rehabilitacyjnego. Na każdy dzień przypadają 3 zabiegi z zakresu fizykoterapii, hydroterapii oraz aquagimnastyki. Amazonkom oferowane są między innymi: drenaż limfatyczny, masaż limfatyczny, masaż wirowy kończyn górnych, masaż klasyczny, inhalacje, zabiegi hydroterapii (jeśli nie ma przeciwwskazań) oraz aquagimnastyka pod okiem wykwalifikowanej kadry. Wszystkie z nich mają na celu polepszenie fizycznej sprawności, a co za tym idzie - znaczną poprawę komfortu życia. Specjaliści z ośrodka rehabilitacyjno-wypoczynkowego Silesia prowadzą również naukę automasażu, szczególnie przydatną po zakończeniu turnusu.


Coś dla ducha! Integracja Amazonek w trakcie turnusu

 

Złagodzenie stresu po przebytej chorobie to istotny aspekt, o który powinna zadbać kadra i ośrodek rehabilitacyjny. Aby zapewnić Amazonkom komfortową atmosferę, w jednym turnusie rehabilitacyjnym z basenem w Silesia Krynica może wziąć udział maksymalnie 25 pań. Wszystkie z nich mają okazję integrować się w swoim gronie, zawierać nowe znajomości i wspierać się w wymianie doświadczeń. 

 

Pozytywny wpływ na redukcję napięcia ma również bliskość natury i możliwość długich spacerów. Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji Silesia w Krynicy-Zdroju mieści się w zacisznej, zielonej okolicy, w bezpośredniej bliskości natury i leśnych ścieżek. Każdej z Amazonek ośrodek oferuje bezpłatne udostępnienie kijków do Nordic Walking, by długie przechadzki po okolicy mogły być jeszcze przyjemniejsze.

 

Na  jeszcze pełniejszy odpoczynek wpływa także organizowany wieczorek taneczny w klimatycznej kawiarni, pyszne jedzenie zawarte w cenie turnusu oraz dostęp do różnorodnej literatury w naszej biblioteczce. 

Atmosfera pełnego relaksu najlepiej sprzyja rekonwalescencji

Oprócz profesjonalnie dopasowanych zabiegów warto zadbać, by ośrodek organizujący turnus dla Amazonek posiadał odpowiedni standard oraz udogodnienia

Silesia Krynica w ramach turnusu rehabilitacyjnego z basenem gwarantuje Amazonkom nocleg w komfortowych, estetycznych pokojach i dostęp do licznych, nieodpłatnych stref relaksu. Wśród nich jest sauna sucha, największy w Krynicy basen pływacki, taras słoneczny wyposażony w komfortowe leżaki oraz świetnie wyposażona strefa rozrywki (gry planszowe, stoły do gier karcianych). 

Lokalizacja

w sercu krynicy

ul. Pułaskiego 71/1
33-380 Krynica Zdrój

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij