Masaż klasyczny częściowy i całościowy
Polega na bezpośrednim oddziaływaniu bodźców mechanicznych na skórę, tkankę podskórną i mięśnie. Zadaniem masażu jest poprawa stanu psychicznego i fizycznego pacjenta. Masaż pomaga i zapobiega wielu dolegliwościom z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych. Zwykle wykonywany jest masaż częściowy np. pleców, kończyn oraz masaż całościowy – całego ciała.
Masaż pobudza organizm i pomaga mu funkcjonować prawidłowo. Działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni.
Masaż relaksacyjny częściowy i całościowy
Masaż relaksacyjny wykonywany przez masażystę, przy użyciu profesjonalnych balsamów do masażu. Pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy – równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.
Fenomen jakim jest ludzki dotyk sprawia, iż subtelny masaż relaksacyjny wykorzystujemy jako jedną z metod terapeutycznych, kosmetycznych oraz relaksacyjnych.
Celem masażu relaksacyjnego jest:
zmniejszenie lub całkowite zniesienie napięcia mięśniowo – nerwowego i psychicznego oraz uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia.
Przeciwwskazania:
- ciąża,
- nadciśnienie,
- wysoka temperatura ciała (39°C),
- żylaki,
- ropne zmiany skórne,
- krwiaki,
- tętniaki,
- naczyniaki,
- gruźlica kości,
- nerczyca,
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- stany zapalne,
- zaawansowana miażdżyca,
- zapalenie nerwów obwodowych,
- zaawansowana osteoporoza,
- przebyty niedawno zawał,
- choroba nowotworowa.